https://hejdoll.com/minimalism-resources-inspiration/

Hepimiz nerdeyse geniş, yüksek tavanlı ve aydınlık bir eve sahip olmak isteriz. Çoğumuzun maalesef kocaman odaları, yüksek tavanları ve yere kadar pencereleri yok. Ama evde zaman geçirirken mutlu olmak ve iç açıcı bir ortamda yaşamak da bizim elimizde. Odaları nasıl daha ferah ve geniş gösterebiliriz işte hayat kurtaran tüyolar…

Duvarları Geniş Gösteren Renkler Tercih Edin

Açık renkli odaların daha büyük ve geniş gösterdiği herkesin bildiği bir gerçek. Küçük odayı daha geniş gösteren renklerden biri beyazdır. Ancak beyaz renk tercih etmiyorsanız açık mavi ve açık yeşil renkleri tercih edebilirsiniz.

Halı Ve Perde Kullanımını Kısıtlayın

Küçük odalarınız için stor perde ve uçuşan tüller kullanabilirsiniz. Halı olarak da küçük ve sade olmasında fayda var.

Ayna Kullanarak Derinlik Yaratın

Odalarınızı daha geniş göstermek için kalın çerçeveli olmamasına dikkat ederek duvar ve kapı gibi geniş yüzeylerde aynalar kullanabilirsiniz.

Yatay Ve Dikey Çizgileri Kullanın

Yatay ve dikey çizgiler üç boyutluluk hissini kuvvetlendirir ve mekanlarda derinlik hissi yaratır. Özellikle duvar kağıtlarında dekorasyon olarak sıkça başvuruluyor.

Avizelerde Doğru Seçim

Evin ferah ve aydınlık bir görünümü için gözleri yormadan içeri aydınlatması ve tasarımı güzel olması gerekir. Avize modellerinde yuvarlak ve renk olarak beyazı tercih edebilirsiniz.

Tablo ve Aksesuar Kullanımı

Duvarlarda kullanılan tablolar evi geniş göstermek için iyi bir seçenektir. Duvarlarınıza büyük tablolar ve aksesuarlar yerleştirebilirsiniz.

Mobilya Seçiminde Çok Amaçlılık

Mobilya seçerken çok amaçlı olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Mesela yemek masası olarak da kullanılabilen açılan sehpalar. Ürün kalabalıklığını azaltır ve eviniz daha geniş gözükür.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir